Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Весняний приплід в Худяках

05.03.2011

весняний-приплідСела Худяки Черкаського району Черкаської області могло давно вже не бути на мапі України. Його історія надзвичайно цікава і складна і починається ще в далекому 17 столітті. Тут проходив великий торговий шлях і місцеві землі давали багаті врожаї. Та у 1956 році село пережило велике потрясіння – через спорудження на Дніпрі гідроелектростанції і утворення штучного моря, вода в один день накрила все, що було побудоване та нажите за довгі роки. Людей переселили на прилеглі території і вони мали починати з нуля. Місцеве населення виявилось дуже працьовитим та ініціативним, вони змогли відродити колишню красу цих країв. Та економічна ситуація в селі й досі лишається хиткою – відсутність робочих місць, бідність населення, все це гальмує розвиток та вбиває надію на краще майбутнє.

Кролівництво завжди було популярним в цих краях, бо воно є економічно вигідною галуззю. Кролі дуже плодючі, швидко ростуть, споживають різноманітні й доступні корми, не потребують дорогих споруд для утримання. Вирощування їх можна організувати так, що завжди до столу буде смачне і поживне дієтичне м’ясо. Знаючи це, представники МБФ “Добробут громад” із радістю вирішили допомогти в розвитку цієї галузі. В липні 2009 року 24 учасники проекту № 27-0835-01 отримали сотню племінних гібридних кроликів каліфорнійсько-новозеландської породи для розмноження. На сьогодні жителі громади с.Худяки мають близько 2000 кролів. У квітні 2010 року було зроблено 20 передач дару, ще 4 планується зробити в травні.

весняний-приплід2

Олександр Котурга був серед тих, хто перший отримував кролів. Він дуже переживав чи зможе забезпечити умови для вирошування цих тварин, чи достатньо в нього досвіду у сільському господарстві, чи не буде проти сім’я. Пройшов місяць, кролі дали перший приплід і замість 3 крольчих в Олександра було вже 30. Йому настільки сподобалась ця справа, що виникла ідея до розширення. Цього року він передав дар родині Герасимчук. Марія Герасимчук – мати одиночка і має двох дочок-близнючок – Віку та Ліну.

«Ми тепер завжди матимемо якісне дієтичне м’ясо на нашому столі, та сталий прибуток від продажу, діти вже зараз із радістю граються з тваринами, а крім того допомагають у догляді за ними. Вони з нетерпінням чекають появи маленьких крольчат. Нема нічого приємнішого ніж бачити свою дитину усміхненою та здоровою!», – каже Марія.

Дівчата настільки полюбили кроликів, що, навіть, просили в матері дозволу взяти їх до школи. Та Марія запропонувала їм запрошувати друзів додому, і тепер в їхньому дворі постійно юрбиться дітвора.

Порода кролів, яких завіз сюди МБФ “Добробут громад”, є надзвичайно продуктивною. Вони ростуть в 2-3 рази швидше ніж звичайні породи і досягають 9 кілограмів. Місцеві жителі дуже задоволенні такими результатами і з оптимізмом будують плани щодо створення кролячих ферм.

Загалом МБФ “Добробут громад” надав місцевій громаді 100 кролів, 30 голів нетелів та 7 тон картоплі. Люди з натхненням ставляться до можливості розвиватися за допомогою сільського господарства.

весняний-приплід3

У квітні 2010 року було проведено передачу дару нетеля від сім’ї Наталії та Віталія Черненко чарівній дівчині Оксані. Коли Наталя та Віталій, батьки 5 дітей, отримали теличку від МБФ “Добробут громад”, вони сказали «Це справжній дар небесний», адже за відсутності постійної роботи, корова стала великою допомогою у годуванні дітей та у підтриманні життя родини. Оксана Брик, яка отримала дарунок від сім’ї Черненків, якраз готувалася до весілля і передача нетеля виявилась своєрідним весільним подарунком. Дівчина впевнена, що тварина принесе щастя в її сімейне життя.

Немає сумніву, що МБФ “Добробут громад” поклав гарний початок кролівництву та скотарству в цих місцях. І нехай із приростом приплоду множаться прибутки місцевих родин та їхня впевненість у власному щасливому майбутньому!

P.S. Цього року місцева громада на зібрані кошти встановила пам’ятник затопленим селам. А представники МБФ “Добробут громад” допомогли знайти грант на облаштування парку навколо пам’ятника. Грант був успішно виграний і тепер в місцевих краях з’явилося чудове місце для відпочинку.