Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Львівщина передає дари

12.04.2011

p1020916

Львівщина зустріла нас дощем, градом і холодним вітром. Ми їхали на свято, а відчуття свята ніяк не приходило. Сіре небо лякало ще сильнішою зливою. Все навкруги затихло. І от повз машину пробігла юрба школярів, заповнивши тишу веселим сміхом. Здалося, навіть, дощ призупинився. Ми під’їхали до сільського клубу. Збирались люди, веселі, щасливі. Вони пішки прийшли з різних сіл, долаючи кілометри дороги та незважаючи на холодний дощ!

Селяни збирались на свято – квітневу церемонію передачі дару. Цього року передавали нетелів і свиней – приплід від худоби, подарованої МБФ “Добробут громад” в рамках проекту 27-0841-01. На свято прийшла вся Турківська громада.

Ще кілька років тому Турківський район вважався не дуже перспективним. Відсутність робочих місць, розчарування та зневіра у власні сили панували скрізь. Багато складнощів зазнав МБФ “Добробут громад” на початку своєї роботи в цих краях. Але, як ведеться, чим важче даються зміни, тим більше ціняться вони в майбутньому. Пройшло всього кілька років, і ми побачили вже іншу громаду, згуртовану, сильну духом, ініціативну. Ми побачили очі, натомлені, але з вогнем, вірою і радістю. В кожного своя історія, але кожна з них успішна!

Розпочатий проект МБФ “Добробут громад” виявився настільки успішним, що не міг не привернути увагу інших партнерів, які готові об’єднати зусилля для допомоги місцевій громаді. Під час церемонії, Іван Ярославович Паньків, директор проекту CIDA/SOCODEVI (Львівський регіон), який вже давно знайомий з цією громадою, щиро вітав присутніх. «Українці є одними з кращих людей у світі, віруючі, культурні, ми любимо свої традиції і шануємо їх. Передача цієї корівоньки або свинки сусіду чи знайомому є прикладом щирої любові до ближнього. І коли ми віддаємо – ми робимо це з душею і від душі і це вертається стократно. В цій справі надзвичайно важливою є наша згуртованість та взаємна підтримка. Там, де є об’єднання, приходять партнери, нові проекти і створюються все нові витки у спіралі розвитку українського села. За час співпраці із вашою громадою ми побачили вашу силу, відповідальність та працьовитість, проявлені в МБФ “Добробут громад” проектах, і ми готові співпрацювати і надавати додаткові ресурси для подальшого розвитку вашого потенціалу. Щодо майбутньої співпраці, то за умови, якщо кооперативу вдасться придбати трактор, за допомогою ще одного проекту ми зможемо закупити навісне обладнання. Це буде великим зрушенням у розвитку селі, тим більше зважаючи на складні до обробки ґрунти, ушкоджені повінню». Щирі вітання від поважних гостей лунали впродовж всієї церемонії. Вони бажали наснаги та обіцяли подальшу плідну співпрацю.

львівщина-передає-дари

Багато родин зустрілись під час події аби потиснути руки своїм сусідам чи родичам, які приймали від них дарунки. Загалом було передано 3 нетелів симентальської породи та 5 свиноматок породи велика біла. Інших теличок та свиней будуть передавати пізніше, коли вони наберуть ваги.

Родина Горбей була одною з перших, хто на початку проекту у 2007 році отримав нетеля. Вони живуть в селі Верхньому, де наразі немає кооперативу. Та громада села Бориня погодилась взяти Миколу та Катерину Горбей до свого кооперативу та долучити до участі в проекті. Поява нетеля в родині стала надзвичайною подією. Микола довго вивчав документи та правила, яких дотримується МБФ “Добробут громад”. Тож, беручи корову, він ані хвилини не сумнівався. З часом корова отелилась та родина передала дар. Згадують, що віддавали теличку з любов’ю і вдячністю, за те, що колись такий дар отримали самі. Та на цьому допомога МБФ “Добробут громад” не закінчилась. Родина Горбей отримала свиноматку, яка дала гарний приплід, та родину бджіл.

львівщина-передає-дари3

За час участі у проекті Микола та Катерина розширили своє господарство, збудували новий корівник. Тепер вони мають вдосталь молока для 8 дітей та 11 онуків. Діти з радістю допомагають по господарству, деякі з них мають своє. Життя набрало новий виток. Сьогодні вони думають про те, як переробляти отримане молоко. Оскільки неподалік від їхнього села будується новий олімпійський лижний комплекс – це відкриє нові можливості для збуту. Вони мріють, що колись в селі буде міні-завод з переробки молока і вони зможуть пригощати туристів місцевими екологічно чистими сирами та іншими місцевими продуктами.

«Ми побачили, що кооператив – це дуже перспективне об’єднання, якого не треба боятися. Це не повернення до старого радянського укладу, а правильний шлях, як поєднати зусилля у допомозі одне одному. З часом люди зрозуміють переваги кооперативу і ми матимемо своє об’єднання у селі Верхньому. Тим більше маючи власний трактор ми би з радістю надавали свою допомогу іншим родинам. А загалом, ми надзвичайно вдячні МБФ “Добробут громад” за те що колись надав можливості та надію на краще майбутнє».

Наприкінці церемонії передачі дару селяни зібрались на зеленій галявині аби разом посадити символічну смереку. Поки це деревце ще молоде, так само як і створений кооператив, та згодом воно окріпне і буде сягати неба. І селяни будуть згадувати, спостерігаючи за ним, як колись все починалось з МБФ “Добробут громад”. Згадають і посміхнуться.

львівщина-передає-дари4

P.S. Відвідавши місцеве пасовище, представники канадського проекту CIDA/SOСODEVI вирішили відновити його можливості. Вони зустрілись із громадою, що примикає до пасовища, головою села Бориня, Орестом Яцкуляком та Миклою Шпеком, спеціалістом з пасовищ та науковим працівником та запланували необхідні роботи.

Було домовлено обробити територію пасовища, огородити її та засіяти корисною травою. Така ініціатива стане гарним доповненням до проектів, що їх вже втілює МБФ “Добробут громад”. Наявність якісного пасовища полегшить життя селянам, власникам худоби і надасть можливість сконцентруватись на додаткових шляхах покращення своїх господарств.

На сьогодні на 10 гектарах землі вже засіяно насіння конюшини і худоба в очікуванні смачної годівлі вже готується відвідати нові галявини.