Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Засідання робочої групи з питань розвитку села у рамках розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій в Україні на 2015-2020 роки

13.02.2015

DSC_0100

11.02.2015 року представник МБФ “Добробут громад” взяв участь у засіданні робочої групи з питань розвитку села – (підгрупа 7.1 – підтримка малих господарювання на селі), що діє у рамках Ради з питань розробки проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій в Україні на 2015-2020 роки. Засідання відбулося у приміщення проекту USAID АгроІнвест.

В робочому порядку обговорено:

  1. Поточний стан справ у питаннях підтримки малих господарств.
  2. Основна мета, що може бути досягнута за допомогою підтримки малих форм господарювання на селі.
  3. Варіанти політики реформування, переваги і вади можливих підходів, очікувані результати, конкретні заходи, які необхідно здійснити стосовно малих форм господарювання на селі.
  4. Пов’язані положення в урядовій Програмі Уряду та Коаліційній Угоді.
  5. Зв’язок з Угодою про Асоціацію з ЄС.

Основним завданням робочої групи є розробка проектів рішень, які б сприяли заохоченню диверсифікації малих фермерських господарств у напрямі альтернативних культур, удосконаленню продукції і методів виробництва, інноваційної ринкової дистрибуції, використання етикеток, які інформують споживачів про конкретні методи виробництва, прямого маркетингу, інших форм організації та видів діяльності, які могли б забезпечити додаткове джерело доходів, особливо, для молодих фермерів, які прагнуть розвивати малі і середнього розміру фермерські господарства. Важливим завданням є сприяння малим формам господарювання на селі у доступі до мікрофінансування з метою пропагування такої диверсифікації, підприємливості і забезпечення створення доданої вартості. Також, робота групи спрямована на розвиток економічних видів діяльності для фермерів, крім сільського господарства, зокрема шляхом підтримки ініціатив із зеленого туризму у найбільш перспективних місцевостях (наприклад, ландшафт, культурна спадщина, інфраструктура).