Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Успіхи та Здобутки Полуничного Проекту

31.07.2018

Незважаючи на складні погодні умови – незвичайно теплу весну та дощовий червень, учасники Проекту «Розвиток полуничних кооперативів»* – власники ОСГ та сімейних ферм, що об’єдналися у сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Лосятинське молочне джерело» (с. Лосятин Кременецького району Тернопільської області), за підсумками сезону 2018 досягли гарних показників врожайності полуниці – зібрано 213 т з 22 га, з яких 15 га належить кооперативу, а 7 га – власниками сімейних ферм. При цьому середня врожайність полуниці становила 9,6 т / га.

Окрім успішного виконання однієї з найважливіших цілей Проекту – зменшення трудової міграції, станом на 2018 р. соціальні індикатори Проекту виконано більш, ніж на 100%:

Основні показники

План

Факт, 2018 р.

Кількість створених робочих місць,

з них жінки

282

329

215

Кількість учасників тренінгів,

з них жінки

1 300

1777

456

Загальна кількість бенефіціарів Проекту

4 200

4 683

% збільшення доходів учасників Проекту

50%

110%

 

Хоча Проект добігає завершення, члени громади с. Лосятин не збираються зупинятися на досягнутому. Серед найближчих планів СОК «Лосятинське молочне джерело»:

  • Встановлення та підтримка довгострокових контрактних відносин з великими переробними підприємствами з метою отримання найвищої можливої ціни за ягідну продукцію членів СОК
  • Пошук інвестора для створення власних потужностей з переробки ягідної продукції
  • Досягнення врожайності полуниці у 13, 14 та 15 т/га відповідно у 2019, 2020 та 2021 роках
  • Розширення сфери діяльності СОК в напрямку вирощування малини
  • Забезпечення 3 га посівних площ під малиною та продуктивності у 300-500 т за сезон

* Проект «Розвиток полуничних кооперативів» впроваджується МБФ «Добробут громад та ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» у партнерстві з АМР США (USAID), Тернопільською ОДА та Обласною радою, Кременецькою РДА та Районною радою, Лосятинською сільською радою за фінансової підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), компанії Данон в Україні, компанії DanTrade та Heifer International (США).