Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Урочисте відкриття сімейної ферми родини Фомін 28 вересня 2017 р.

29.09.2017

28 вересня 2017 року у с. Красне Скадовського району Херсонської області відбулося урочисте відкриття першої у районі сімейної ферми на 30 голів ВРХ. Ферма створена на базі домогосподарства членів сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК)  «Любава» родини Фомін в рамках Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: “Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи”, що виконується МБФ «Добробут громад» у партнерстві з компанією «Данон» в Україні, ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та ОСОК “Господар” за співфінансування «Данон Екосистем» Фонду та Уряду Канади, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Захід відвідали представники Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад», компанії Данон Україна, та інші поважні гості – заступник директора Офісу економічного розвитку Місії Агенції Міжнародного Розвитку США в Україні Стівен Рунецькі, спеціаліст з управління проектами Офісу економічного розвитку Місії АМР США в Україні Анна Богданова,  а також представники обласної і районної влади, громадськості та ЗМІ.

Віктор Терес, Голова Правління МБФ "Добробут  громад", зауважив, що розвиток подібних професійних сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, є запорукою виробництва якісної конкурентоздатної продукції, виходу на організовані ринки зі зростанням доданої вартості на користь малого виробника й місцевої переробки, створення середнього класу на селі, який є основою економіки будь-якої цивілізованої країни, основою збереження та розвитку села, покращення добробуту сільських родин й громади села в цілому,  забезпечення продовольчої безпеки держави, яка мусить більше дбати про багатоукладність економіки, де наразі існує серйозний дисбаланс на користь агрохолдингів та експорту сировини.

Очікується, що сімейна ферма на 30 голів ВРХ з встановленим танкером-охолоджувачем, забезпечить стабільне виробництво і постачання молока першого ґатунку через CОК. Завдяки покращенню умов утримання тварин, а саме: автоматичній системі поїння корів, якісним системам вентиляції повітря та освітлення, автоматизованому доїнню, а також застосуванню гумових килимків для комфорту тварин, продуктивність поголів’я ферм зросте як мінімум на 25%. Дані поліпшення нададуть змогу родині, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві, а також значно покращити умови праці дорослих членів родини, особливо жінок. Завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть суттєво підвищити власні доходи.

Власники сімейних ферм, створених в рамках Проекту, використовуючи надійний канал збуту виробленої молочної продукції через СОК, за кращу ринкову ціну, можливість підвищити рівень знань та навичок, також стануть навчальними майданчиками для інших потенційних сімейних фермерів.