Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

У Голопристанському районі Херсонської обл. відкрито першу сімейну ферму на 20 голів ВРХ

15.10.2017

13 жовтня 2017 р. в с. Олексіївка відбулося урочисте відкриття першої сімейної ферми на 20 голів у Голопристанському районі Херсонської області. Сімейна ферма належить родині Зіновських, яка є членом сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Могучий» з 2011 року. Розпочавши з утримання трьох корів, завдяки кропіткій праці,  родина спромоглася збільшити поголів’я ВРХ до двадцяти корів.

«У нас не було таких амбітних цілей, як створення власного бізнесу. Ми утримували трьох корів та щодня здавали це молоко в кооператив, щоб вистачало для потреб сім’ї. Коли ми зрозуміли, що можемо постачати молоко для заводу у великих обсягах, вирішили накопичувати гроші для переобладнання ферми. Процес не був простим, але у нас все вийшло. Тепер ми готові поділитися своїм досвідом із усіма сусідами, членами кооперативу та іншими фермерами, які бажають розвивати власний бізнес, але ще не зважилися на це», – наголосили Сергій та Наталія Зіновські, власники сімейної ферми.

Оснащення даної ферми стало можливим завдяки внеску  Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: “Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи”, що виконується МБФ «Добробут громад» у партнерстві з компанією «Данон» в Україні, ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та ОСОК “Господар” за співфінансування «Данон Екосистем» Фонду та Уряду Канади, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке також є бенефіціаром даного проекту.

У відкритті взяли участь представники організацій-виконавців Проекту, зокрема компанії Данон Україна в особі менеджера відділу закупівлі молока Світлани Жаглової, місцевої влади в особі директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації  Олександра Паливоди, члени СОК «Могучий», громадськості та ЗМІ.

Сімейна ферма оснащена найновітнішим обладнанням, а саме: танкером-охолоджувачем, молокопроводом з автоматичним миттям, механічною системою видалення гною, а також сучасною лабораторією з контролю якості. Завдяки покращенню умов утримання тварин, а саме: автоматичній системі поїння корів, якісним системам вентиляції повітря та освітлення, автоматизованому доїнню, а також застосуванню гумових килимків для комфорту тварин, продуктивність поголів’я ферм зросте як мінімум на 25%. Дані поліпшення нададуть змогу родині, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві, а також значно покращити умови праці дорослих членів родини, особливо жінок. Завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родина зможе суттєво підвищити власні доходи. Очікується, що сімейна ферма родини Зіновських щодня постачатиме через СОК як мінімум 300 л молока першого гатунку. Молочна сировина надходитиме  на завод «Данон Дніпро» у м. Херсоні.