Приєднатись до розсилки
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Круглий стіл «Модель сталого розвитку сімейних молочних ферм»

08.07.2019

27 червня 2019 року у м. Здолбунів Рівненської обл. відбувся Круглий стіл «Модель сталого розвитку сімейних молочних ферм. Бенчмарк Здолбунівського району», присвячений здобуткам та перспективам розвитку вже відомого у Західному регіоні проекту «Створення сімейних молочних ферм», започаткованого в 2017 році за ініціативи ТОВ «УкрМілкІнвест» та Кластеру «Натуральне молоко».

У заході взяли участь представники органів державної влади, зокрема Рівненської, Хмельницької та Волинської облдержадміністрацій, провідних молокопереробних підприємств, фахівці з розвитку аграрних ринків, власники сімейних молочних ферм, члени сільських громад, зацікавлені у створенні власних сімейних ферм, а також представники громадськості та ЗМІ.

Серед основних тем обговорення в рамках Круглого столу були: перспективи розвитку молочних сімейних ферм на теренах України, практичні заходи державної підтримки сімейних ферм, модель сталого розвитку на основі екосистеми молочних сімейних ферм, особливості співпраці сімейних ферм з молокопереробними підприємствами, рекомендації родинам щодо створення та розвитку сімейних ферм, тощо.

В рамках свого виступу, Голова Правління МБФ «Добробут громад» Віктор Терес поділився досвідом МБФ «Добробут громад» з розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), їх об’єднань, а також з підтримки створення життєздатних сімейних ферм, об’єднаних у СОК, і окремо відзначив винятковість сімейних ферм у забезпеченні сталого розвитку сільських громад.

За підсумками заходу:

1) Між МБФ «Добробут громад» та ТОВ «УкрМілкІнвест» підписано Меморандум про співпрацю з розвитку сімейних ферм;

2) Досягнуто домовленість про узгоджене формування пропозицій до державних програм підтримки розвитку сімейних ферм за підписом власників сімейних ферм, Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА і Управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Здолбунівської РДА;

3) Домовлено 3 липня здійснити практичний кейс разом з Департаментом агропромислового розвитку Рівненської ОДА щодо перевірки процедури реєстрації декларації про створення сімейного фермерського господарства у єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

4) Домовлено провести 3-х денну стратегічну сесію стейкхолдерів проекту «Сімейні молочні ферми». Формат заходу – інноваційна соціальна технологія «пошук майбутнього», спрямована на супровід організацій та спільнот у визначенні спільних цілей та комплексних рішень, на основі яких надалі розвиватиметься співпраця між зацікавленими сторонами.

Очікується, що об’єднані зусилля всіх зацікавлених сторін стануть запорукою розвитку кооперації та поширення молочних сімейних ферм на території Західної України.

Більше інформації про подію на відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=PhumlOzsSiU&fbclid=IwAR1_LwBJuZCTIXZbzO3PFoGeZnsx46WrKQYX-02W9aCJOzJap4Ax8HX-BHY