Join the mailing list
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Проект «Сільськогосподарські тварини для дітей Залучанського дитячого будинку – інтернату» завершено. Підсумки.

05.06.2010

p3090165

Залучанський дитячий-будинок інтернат був заснований у 1954 році у колишньому панському маєтку служить притулком для дітей, що мають численні фізичні та розумові вади розвитку різної важкості. В інтернаті проживає 130 дітей, з них 60 відсотків – лежачі, частина з яких після відповідної реабілітації можуть рухатися самі та обслуговувати свої потреби без або з незначною сторонньою допомогою (за висновками лікарів). Діти з менш складними фізичними та розумовими вадами здатні опанувати навички самообслуговування та виконувати нескладні роботи по господарству.

Коли координатори Львівського регіонального офісу вперше відвідали дитячий будинок, то у тваринницькому приміщенні підсобного господарства вони побачили десяток худих свиней, біля яких порались двоє працівників. На полі росла люцерна, з якої робили сіно і продавали. Здатність такого господарства забезпечувати якісь потреби інтернату в харчування була мізерною.

Проект «Сільськогосподарські тварини для дітей Залучанського дитячого будинку – інтернату» було розроблено спільно з адміністрацією будинку та волонтерами Фонду допомоги дітям Чорнобиля, який вже раніше опікувався дитячим будинком і почав впроваджуватися з 2 червня 2005 року. В цей день господарство дитячого будинку отримало 5 нетелів української молочної червоно-рябої породи, закуплених у сусідньому племінному господарстві. Згодом у стайні з’явилися маленькі телятка, а на столах у дітей – свіже молоко. Лікарі строго контролювали включення молочних продуктів раціон дітей, в залежності від потреб та здатності організму їх засвоювати. Всього за 5 річний період на фермі було вироблено 82,6 тони молока, тобто в середньому на одного вихованця інтернату в день припадало по 348 г цього свіжого поживного продукту. Крім цього, вироблене на власній фермі молоко виявилося набагато дешевшим, ніж те, що продається в магазинах. Так, собівартість 1 літра молока з підсобного господарства склала 0,87 грн ( 0,17 дол.) , тоді як куплене в магазині коштувало не менше 5 грн (1 дол.). тобто більш ніж у 5 разів дорожче!

Згодом біла куплена пара коней, які в інтернаті мали подвійну функцію – виконувати господарські роботи і лікувати хворих дітей за допомогою гіпотерапії. Для цього проектом було закуплено все необхідне – віз, упряж, спеціальні сідла та обладано манеж.

p3090157

Крім цього, проектом була закуплена племінна свиноматка, що дало можливість покращити стан поголів’я свиней, котрі вже були на фермі і збільшити виробництво м’яса. Закуплені засоби механізації – подрібнювач кормів та тракторна косарка сприяли зменшенню важкої фізичної праці на фермі, а знання, отримані на тренінгах, дали можливість краще організувати роботу.

Ще один важливий соціальний аспект проекту – створення ферми дало можливість працевлаштувати відразу трьох вихованців інтернату, які були здатними виконувати різні господарські роботи. Сергій Плотенко, Богдан Юрчик і Павло Стефурак – вже дорослі люди, вони не мають родин і продовжують жити в інтернаті. Робота в підсобному господарстві стала для них однією з небагатьох можливостей заробітку. Ще одна працевлаштована людина – ветеринарний лікар Роман Терентюк, який слідкує за станом здоров’я тварин, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та якістю молока і м’яса, які використовуються для харчування дітей.

За рахунок передачі дару вдалось підтримати розвиток підсобних господарств ще у двох аналогічних установах – Снятинському психо-неврологічному інтернаті та Коломийському геріартричному пансіонаті, у яких в загальній кількості перебуває 120 осіб, а також 4 селянських родини.