Join the mailing list
Міжнародний благодійний фонд “Добробут громад”
(МБФ “Добробут громад”)
International Charitable Fund COMMUNITY WELLBEING
(ICF COMMUNITY WELLBEING)

Міжнародна співпраця заради підтримки розвитку сільських територій в Україні та Грузії

04.09.2014

DSC_0041_6

МБФ Добробут громад та Heifer-Georgia, за підтримки Дніпропетровської обласної ради, продовжили активні кроки по розробці спільного українсько-грузинського проекту із залученням широкого кола партнерів з інших країн та пошуку джерел співфінансування для його реалізації.

27-29 серпня 2014 року МБФ «Добробут громад» спільно з Heifer-Georgia провели низку робочих зустрічей у Аджарії (Грузія) із зацікавленими сторонами – представниками органів влади Автономноі Республіки Аджара, також міжнародними донорами, та взяли участь у другій зустрічі робочої групи з метою продовження процесу розробки проекту з робочою назвою «Міжнародне співробітництво з питань комплексного розвитку села задля добробуту сільських родин та європейського майбутнього».

Під час перебування в Аджарі, представники МБФ «Добробут громад» зустрілися з сільськими родинами регіону, що розпочинають займатися зеленим туризмом, поділилися власним досвідом підтримки розвитку зеленого туризму в Україні та надали практичні поради щодо розширення спектру послуг й напрямків подальшого розвитку даного перспективного бізнесу на селі.

Також, з метою вивчення досвіду створення та діяльності, було відвідано Агросервісний центр в Аджарі, що може слугувати взірцем концентрації в одному місці всього необхідного спектру послуг для малих сільгосптоваровиробників на селі. Даний центр є перспективним для реплікації в Україні при підтримці Уряду та донорів.

P105067829 серпня 2014 р. у Міністерстві сільського господарства Автономної Республіки Аджарія відбулася друга зустріч робочої групи з питань розробки спільного українсько-грузинського проекту. Метою зустрічі було обговорення можливостей для співпраці в напрямку комплексного розвитку сільських територій, включаючи сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, сімейні ферми, несільськогосподарське підприємництво в сільській місцевості та інші перспективні напрямки.

У зустрічі взяли участь Президент та персонал МБФ «Добробут Громад, Директор Heifer-Georgia, Представник Дніпропетровської обласної ради, Голова спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України, представники Міністерства сільського господарства Республіки Аджара, Департаментів міжнародних відносин та Туризму і відпочинку Аджари, Агентства з розвитку кооперативів, Агросервісного центру, а також Представники ФАО, UNPD та ENPARD.

Під час зустрічі учасникам було запропоновано розроблену МБФ «Добробут громад» Концепцію майбутнього проекту.

Проект включатиме такі компоненти як: Навчальний напрямок, включаючи бізнес-інкубатори для сімейних ферм, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та несільськогосподарського підприємництва в сільській місцевості ; поширення інформації ;Розвиток традиційних, регіональних, а також продуктів з географічним позначенням походження ; Розвиток кооперації і сімейних ферм: аналіз законодавства, типові документи для створення та функціонування; Сільський зелений туризм і агротуризм.

Дані напрямки підтримані учасниками робочої зустрічі, які запропонували свої пропозиції та зауваження до Концепції. Вцілому ж як представники влади, так і донорських організацій підтримують необхідність та важливість розробки та впровадження проекту, який дасть змогу залучити більші обсяги фінансування від різних донорів, таким чином значно посиливши вплив проекту, надасть можливість ефективно використовувати дані ресурси у рамках міжнародної співпраці та обміну досвідом й інформацією, та дозволить ефективно використати наявні в кожній з країн ресурси та напрацювання у питаннях підтримки комплексного розвитку сільських територій.

P1050696До прикладу, проектом пропонується використати Кооперативну навчальну ферму у Дніпропетровській області як базу для обміну досвідом з грузинськими фермерам у питаннях створення та розвитку ферм сімейного типу та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Грузинські ж колеги можуть поділитися досвідом створення Агросервісного центру у Аджарі, що допомагає дрібним фермерам отримувати інформацію та знання, а також послуги для підвищення прибутковості господарювання.

За результатами робочої зустрічі її учасниками вирішено продовжити наповнення Концепції проекту з врахуванням висловлених учасниками зауважень та пропозицій, проаналізувати можливості щодо співфінансування напрямків проекту та проводити постійні взаємні консультації з метою якнайшвидшого затвердження та початку впровадження проекту.